Takfotogenlampa

479554

TAKFOTOGENLAMPA, 1800-talets slut, majolika samt bronserad metall med genombruten dekor av växtelement, behängd med prismor, höjd ca 100 cm

Enstaka prismor saknas, en del prismor med skador

Belysning, Taklampor

Rum 20

Takfotogenlampa

Budhistorik (6 bud)
3428685
1 400
3428678
3428592
3427377
750
3425344
700

Slutpris SEK:
1 400
141 EUR, 160 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.