Marian Zawadsky Tilgmans keramik

479548

MARIAN ZAWADSKY, bordsarmatur, keramik, 1960-tal, Tilgmans keramik, polykrom dekor av riddare med häst, signerad och daterad Marian 1961, stämpelmärkt "Tilgmans Keramik Made in Sweden", höjd inkl sockel ca 57, total höjd med skärm 85 cm

Belysning, Golvlampor, Keramik/Porslin

Rum 7

Budhistorik (10 bud)
3428888
850
3428847
3428847
750
3428413
700
3427785
650

Slutpris SEK:
850
86 EUR, 97 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.