Herrfickur i 14 k guld 1900-tal

 
 
 
Auktionsnr
479544
 
Beskrivning

FICKUR, 14 k guld, ca 1915, savonett, innerboett i metall, vitemaljerad urtavla med arabiska siffror, ankargång, breguetspiral, boettnr. 328267, diameter 51,5 mm, vikt ca 81 g, läderetui meföljder


 
Kondition
Går vid inskrivningstillfället, SAV garanterar ej funktionen, bruksslitage
 
Kategorier
Klockor/Ur, Guld/Smycken
 
Visas och avhämtas
Slakthusgatan 22, Stockholm
Monter 19
 
 
 
Herrfickur i 14 k guld 1900-tal
Klicka för att förstora bilden
 
 
Budhistorik (9 bud)
Bud nr
Tid
Bud SEK
3428337
2017-08-24 11:26:26
3 800
3427974
2017-08-24 04:00:41
3 600
3427909
2017-08-23 23:54:23
3 400
3422305
2017-08-20 11:01:22
3 200
3421386
2017-08-19 18:07:19
3 000
 * Ditt bud
 
AUKTIONEN AVSLUTAD
2017-08-24 kl 11:30
Slutpris SEK:
3 800
383 EUR, 435 USD
Utropspris SEK:
4 000
 
Transport
Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.
Läs mer om transporter.
 
Stockholms Auktionsverk Online
För att använda webbplatsen måste du godkänna att vi använder cookies.
 



OK