Kaffeservis 1960-tal

479539

SVEN-ARNE GILLGREN, kaffeservis, 3 dlr, silver, Guldsmedsaktiebolaget, Stockholm 1948, svärtat handtag, fot med genombruten dekor, kannans höjd ca 22 cm, total vikt ca 1163 g

Minimalt slitage

Silver

Monter 11

Kaffeservis 1960-tal

Budhistorik (14 bud)
3429075
4 600
3428165
4 400
3428039
4 200
3427858
3427734
3 800

Slutpris SEK:
4 600
463 EUR, 526 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.