Spegel empire

479504

SPEGEL, empire, 1800-talets första hälft, skuren dekor, samt dekor i pastellage, förgylld, ca 114x58 cm

Dekorbortfall, lagningar, senare bronsering, glas med åldersfläckar, ljusarm saknas

Speglar

Rum 2

Spegel empire

Budhistorik (7 bud)
3428804
3428167
3427331
1 900
3427329
1 800
3426191
1 300

Slutpris SEK:
222 EUR, 252 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.