Alf Wallander Rörstrand Kräftserivs

479455

ALF WALLANDER, kräftservis, 13 dlr., flintgods, Rörstrand, 1900-talets början, bestående av: skål samt 12 halvdjupa tallrikar, tallrikarnas diameter ca 22,5, skålens diameter ca 25 cm, höjd 13 cm

Missfärgningar under glasyr, krackelyrer, obetydligt nagg

Keramik/Porslin

Budhistorik (9 bud)
3418155
4 400
3418107
4 200
3418154
4 200
3418107
3418153
3 800

Slutpris SEK:
4 400
443 EUR, 503 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.