Greta Magnusson Grossman, golvlampa, Bergboms

479409

GRETA MAGNUSSON GROSSMAN, golvlampa, Bergboms, Malmö 1950-tal, modellnummer G-33 "Gräshoppan / Grasshopper", svartlackerad metall, märkt G-33 Bergboms, höjd ca 124 cm

Smärre buckla, visst slitage

Belysning, Golvlampor, Design

Rum 3

Budhistorik (33 bud)
3429078
21 000
3429024
20 000
3429045
20 000
3429024
19 500
3427758
19 000

Slutpris SEK:
21 000
2 115 EUR, 2 402 USD
Utropspris SEK:
20 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.