Guldmynt Frankrike 1786

479272

MYNT, guld, Louis d´Or, Louis XVI, Frankrike 1786, diameter ca 2,8 cm, vikt ca 15 g

Repor, åldersrelaterat slitage

Diverse, Guld/Smycken

Guldmynt Frankrike 1786

Budhistorik (13 bud)
3426976
6 800
3423631
6 600
3426975
6 600
3423631
6 400
3426973
6 200

Slutpris SEK:
6 800
685 EUR, 778 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.