Penselvas Kina

479252

PENSELVAS, porslin, Kina, 1900-tal, cylinderformad, polykrom dekor av figurscen i emaljfärger samt järnoxid, kalligrafi, märkt med stämpel, höjd ca 29 cm

Smärre slitage

Orientaliskt, Porslin

Monter 31

Penselvas Kina

Budhistorik (51 bud)
3427549
8 400
3427547
8 200
3427542
8 000
3427546
8 000
3427542
7 800

Slutpris SEK:
8 400
846 EUR, 961 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.