Taklampa design Johannes Hammerborg

479246

JO HAMMERBORG, taklampa, "Corona", för Fog & Morup, Danmark, 1960-tal, aluminium, höjd 45 cm

Formgiven 1963

Bruksslitage

Belysning, Taklampor, Design

Rum 11

Budhistorik (5 bud)
3429239
500
3424540
450
3429238
3424540
3423542

Slutpris SEK:
500
50 EUR, 57 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.