Jan Håfström

479243

JAN HÅFSTRÖM (född 1937): Plåtlådor - diptyk, signerade på baksidorna Jan Håfström, blandteknik, monterade i plåtlådor, vardera 45x39 cm, utförda 1988-89, märkta på baksidorna VII och VIII (2)

PROVENIENS
Bengt Herulf, Stockholm

UTSTÄLLD
Moderna Museet, Stockholm 1994-95, katalognr 209

Konst, Skulpturer

Jan Håfström

Budhistorik (13 bud)
3428134
15 000
3428133
14 500
3427393
14 000
3427392
13 500
3427391
13 000

Slutpris SEK:
15 000
1 511 EUR, 1 716 USD
Utropspris SEK:
25 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.