Erik Haamer

479229

ERIK HAAMER (Estland/Sverige, 1908-1994): Nordnorskt fjällandskap, signerad samt daterad Haamer -57, olja på duk, 65x124 cm.
Proveniens: Gåva direkt från konstnären till nuvarande ägare.

Geijersgatan 14, Göteborg

Erik Haamer

Budhistorik (38 bud)
3428310
16 000
3428308
15 500
3428302
15 000
3428301
14 500
3428299
14 000

Slutpris SEK:
16 000
1 611 EUR, 1 830 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 344 kr.