Richard Sapper bordslampa Tizio

479149

RICHARD SAPPER, "Tizio", bordslampa, Artemide, Italien, 1900-/2000-tal, svartlackerad metall samt plast, röda detaljer, ställbar arm med motvikt, maxhöjd ca 97 cm

Mindre slitage

Belysning, Bordslampor

Rum 7, Hylla 10

Budhistorik (21 bud)
3425466
1 300
3425464
3425457
3425463
3425457

Slutpris SEK:
1 300
131 EUR, 149 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.