Vaser Kina

479096

VASER, ett par, porslin, Kina, 18/1900-tal, figural dekor i underglasyrblått, höjd ca 43 cm

Ett kantnagg på en av vasernas mynning.

Orientaliskt, Porslin

Vaser Kina

Budhistorik (22 bud)
3425758
5 000
3425376
4 800
3425756
4 800
3425376
4 600
3425755
4 400

Slutpris SEK:
5 000
504 EUR, 572 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.