Bodhisattva Nepal

479046

BODHISATTVA, brons, Nepal, 1900-tal, "Gröna Tara", höjd ca 16,5 cm

Slitage och tillverkningsdefekter

Orientaliskt, Konsthantverk

Bodhisattva Nepal

Budhistorik (9 bud)
3430502
3430500
850
3430497
3430496
750
3430495
700

Slutpris SEK:
151 EUR, 172 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.