Teskedar Finland släktvapen

479033

TESKEDAR, 9 st, silver, Finland, 1800-tal, snäckmodell, mästarstämpel FN, släktvapen Idestam på framsidan, längd ca 15 cm, vikt ca 220 g

Slitage, en sked lagad

Silver, Silverbestick

Monter 10

Teskedar Finland släktvapen

Budhistorik (5 bud)
3420680
3425040
750
3420680
600
3417617
3414972

Slutpris SEK:
81 EUR, 92 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.