Rökelseboll Tibet

478971

RÖKELSEBOLL/LYKTA, metall, Tibet, 1900-talets början, dekor av gudomar, steninläggningar, diameter ca 23 cm

Skador, stenar saknas, sargen bruten

Orientaliskt, Konsthantverk

Monter 30

Rökelseboll Tibet

Budhistorik (13 bud)
3425606
850
3425605
3425605
750
3425360
700
3424976
650

Slutpris SEK:
850
86 EUR, 97 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.