Bordslampa och askfat art deco

478967

BORDSLAMPA, ASKFAT, 1900-talets första hälft, art deco, tenn resp förgylld metall, askfatet märkt CG Hallberg, höjd ca 29 resp diameter 19 cm

Slitage, lampans figurin lös samt glas med mindre spricka, askfat med något bucklad/ojämn kant

Belysning, Bordslampor, Diverse, Metall

Monter 31

Budhistorik (11 bud)
3424525
1 400
3423867
1 300
3415109
3423866
3415109
950

Slutpris SEK:
1 400
141 EUR, 160 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.