Kåsor Kina emalj

478965

KÅSOR, 2+1, emalj, Kina, 1900-tal, polykrom dekor av blommor samt kvinna under tall, längd ca 14-15,5 cm

Sprickor, slitage

Orientaliskt, Konsthantverk

Monter 28

Kåsor Kina emalj

Budhistorik (1 bud)

3423629
2017-08-21 08:18:42

2017-08-21 kl 19:45
Slutpris SEK:
30 EUR, 34 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.