Louise Adelborg servis Nationalservisen

478928

LOUISE ADELBORG, "Nationalservisen", servis, 120 dlr, Rörstrand, polerguldband med rosett, bestående av: 26 mattallrikar, 12 djupa, 26 förrättstallrikar, 26 assietter, 2 såsskålar, terrin med lock, 1 såsnipa, 4 uppläggningsfat, 2 rektangulära skålar, 3 runda skålar, 2 kaffekannor, 12 tekoppar med fat, 2 kaffekoppar med fat, 1 runt fat

Enstaka ej noterad nagg kan förekomma, smärre slitage

Keramik/Porslin

Monter 30

Budhistorik (26 bud)
3423788
4 200
3423796
3423788
3 800
3423795
3 600
3423788
3 400

Slutpris SEK:
4 200
423 EUR, 480 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.