Josef Ekberg, Wilhelm Kåge

478926

JOSEF EKBERG, skål, stengods, rosa och grön lysterglasyr med dekor i guld, signerad GUSTAVSBERG JE 1929 höjd 7, diameter 16 cm
WILHELM KÅGE, fat, Gustavsberg, Farsta, invändigt glaserat i grönt, signerad KÅGE, Gustavsbergs studio, FARSTA, höjd 4,5 cm, diameter 15,5 cm

Kåge skålen med nagg och lagning

Keramik/Porslin, Design

Monter 28

Josef Ekberg, Wilhelm Kåge

Budhistorik (3 bud)

3423456
3423167
3417459

Slutpris SEK:
40 EUR, 46 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.