Skulptur alabaster

478844

SKULPTUR, 1900-talets första hälft, Törnutdragaren, gipsalabaster, höjd ca 62 cm.

Lagningar, förstärkt botten

Konst, Skulpturer

Rum 5

Skulptur alabaster

Budhistorik (9 bud)
3423001
1 800
3423000
1 700
3422991
1 600
3422757
3421868
1 400

Slutpris SEK:
1 800
181 EUR, 206 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.