Bordslampor

478843

BORDSLAMPA, 1900-talets andra hälft, Karlskrona Lampfabrik, mässing och glas, s.k. Strindbergslampa, höjd ca 40, BORDSLAMPA, 1900-talets andra hälft, mässing och glas, märkt C.J. Pigeon's Senator Design", för fotogen, totalhöjd ca 35 cm

Bruksslitage

Belysning, Bordslampor

Rum 7

Bordslampor

Budhistorik (26 bud)
3424644
1 900
3424640
1 800
3424122
1 700
3423822
1 600
3421907

Slutpris SEK:
1 900
191 EUR, 217 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.