Skulptur marmor 1870-tal

478841

SKULPTUR, marmor, 1870-tal, Italien, signerad "Prof Demetrio Carusi Carrara 1874", höjd ca 92 cm

Obetydligt slitage

Konst, Skulpturer

Rum 5

Skulptur marmor 1870-tal

Budhistorik (34 bud)
3423018
40 000
3423081
39 000
3423018
38 000
3423080
37 000
3423018
36 000

Slutpris SEK:
40 000
4 028 EUR, 4 576 USD
Utropspris SEK:
20 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.