Takarmatur mässing

478838

TAKARMATUR, 1900-talets första hälft, mässing, trearmad, för 6 ljus, elektrifierad, 3 extra förlängningsstänger á 34 cm, kupa i glas, diameter ca 50, höjd ca 115 cm

Bruksslitage, 3 extra förlängningsstänger medföljer

Belysning, Taklampor

Rum 21

Takarmatur mässing

Budhistorik (24 bud)
3419453
10 500
3419276
10 000
3419276
9 600
3419452
9 400
3419276
9 200

Slutpris SEK:
10 500
1 057 EUR, 1 201 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.