Karmstol Lindome

478796

KARMSTOL, sengustaviansk, Lindome, 1820/30-tal, svartbemålad med guldfärgade detaljer, rak ryg med träskuren dekor, stoppad sits och rygg, sitthöjd ca 47 cm

Renoverad, kompletterad, senare bemålning, textil med skador

Möbler, Stolar

Rum 5

Karmstol Lindome

Budhistorik (11 bud)
3421608
3415443
3415442
950
3415441
900
3415438
850

Slutpris SEK:
111 EUR, 126 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.