Stolar design Josef Frank för Firma Svenskt Tenn

478761

JOSEF FRANK, stolar, 8 st., firma Svenskt Tenn, modellnummer 815, formgivna vid 1930-talets andra hälft, massiv mahogny, dekorspik, höjd 89 cm, sitthöjd 44 cm

Klädsel med skador, vissa stolar i behov av limning

Möbler, Stolar

Rum 15

Budhistorik (66 bud)
3423069
14 000
3423068
13 500
3423066
13 000
3421081
12 500
3417892
12 000

Slutpris SEK:
14 000
1 410 EUR, 1 602 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.