Bestick silver

478757

BESTICK, "Viktoria", 84 dlr., silver, 1900-tal, bär importstämplar, graverade "R", bestående av: 12 matskedar, 12 bordsskedar, 12 bordsgafflar, 12 bordsknivar, 12 smörgåsgafflar, 12 smörgåsknivar, 12 teskedar, längd ca 13-21 cm, vikt exkl. knivarna ca 2330 g

Graverade med bokstaven R

Silver, Silverbestick

Visas på begäran

Bestick silver

Budhistorik (10 bud)
3422283
7 000
3421995
3 400
3421833
3 200
3421135
3421134
2 800

Slutpris SEK:
7 000
705 EUR, 801 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.