Skedar silver

478721

SKEDAR, 6 st., silver, 1800-tal, "Svensk rund", "Gammal fransk", av varierande modell samt mästare bland annat Jonas Jacob Lagerdahl (1800-1812), Vimmerby 1802, Anders Isleben (1806-1812), Vimmerby, stämplad i Norrköping 1797, samt Gustaf Ingelman (1813-1822), Kalmar, längd ca 19-22 cm, vikt ca 306 g

Stötskador, avslag, slitage

Silver

Visas på begäran

Skedar silver

Budhistorik (1 bud)

3415475
2017-08-15 14:40:52

2017-08-20 kl 11:20
Slutpris SEK:
30 EUR, 34 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.