Matservis Rörstrand

478717

MATSERVIS, 27 dlr., "Malmö" (1880-1907) samt äldre delar ur annan servis, porslin, Rörstrand, dekor av landskapsscener i gredelint, bestående av 10 flata mattallrikar, 10 djupa mattallrikar, 2 förrättstallrikar, 3 djupa förrättstallrikar, assiett samt uppläggningsfat, mattallrikens diameter ca 24,5 cm

Krackelyrer, åldersrelaterat slitage

Keramik/Porslin

Monter 26

Matservis Rörstrand

Budhistorik (6 bud)
3421190
650
3421399
600
3421190
550
3413106
500
3413106

Slutpris SEK:
650
65 EUR, 74 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.