Skedar silver

478707

SKEDAR, 6 st., silver, 1800-tal, "Gammal svensk", "Engelsk snäck", "Svensk rund", av varierande modell samt mästare bland annat Anders Theodor Barkman (1825-1865), Varberg 1829, Gustaf Wilhelm Klintberg (1848-1862), Visby 1855 samt Alfred Ambrosius (1858-1897), Stockholm 1881, längd ca 19,5-23 cm, vikt ca 336 g

Smärre stötskador, slitage, vissa med gravyr

Silver

Visas på begäran

Skedar silver

Budhistorik (7 bud)
3422445
3422444
3412578
3412449
700
3412445
600

Slutpris SEK:
121 EUR, 137 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.