Stop tenn

478698

SKÄNKSTOP, DRICKSTOP, tenn, 17/1800-tal, bär dateringarna 1791 resp 1847, totalhöjd 28-29 cm

Slitage, bucklor, skada

Diverse, Samlarobjekt, Metall, Allmoge

Stop tenn

Budhistorik (22 bud)
3422554
1 700
3412980
1 600
3422553
3412980
1 400
3421820
1 300

Slutpris SEK:
1 700
171 EUR, 194 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.