PH-lampa design Hennigsen

478690

POUL HENNINGSEN, "PH-5", takarmatur, Louis Poulsen, Danmark, skärmar i vit plåt med lila reflektorskärm, höjd ca 28, diameter ca 58 cm

skador, slitage

Belysning, Taklampor

Geijersgatan 14, Göteborg

PH-lampa design Hennigsen

Budhistorik (8 bud)
3425890
650
3425888
600
3425880
550
3425849
500
3425786
450

Slutpris SEK:
650
65 EUR, 74 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 287 kr.