Matskedar silver

478674

MATSKEDAR, 8 st., silver, Sverige, 17/1800-tal, av varierande mästare bland annat Johan Hedman (1750-1785), Södertälje, Stephan Westestråhle (1763-1814), Stockholm, Olof Yttraeus (1775-1810), belöningssked med landskapsvapen samt inskription, längd ca 20,5-21,5 cm

Smärre slitage

Silver

Visas på begäran

Matskedar silver

Budhistorik (5 bud)
3413130
950
3413129
900
3413128
850
3411366
3411365

Slutpris SEK:
950
96 EUR, 109 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.