Rörstrand matservis modell Julia

478663

RÖRSTRAND, matservis, 17 dlr, flintgods, 1900-talets första hälft, modell Julia, bestående av: 4 mattallrikar, 4 djupa, 4 små assietter, såskanna, uppläggningsfat, uppläggningsskål med hänklar, 2 äggkoppar

Krackeleringar, äggkoppar med sprickor

Keramik/Porslin, Matserviser, kaffeserviser

Monter 14

Budhistorik (8 bud)
3421290
1 400
3421287
1 300
3421286
3421285
3421284

Slutpris SEK:
1 400
141 EUR, 160 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.