Skålfat Kina 1800-tal

478657

SKÅLFAT, porslin, Kina, 1800-talets andra hälft, dekor av bambu samt svampar i emaljfärger, järnoxid, kalligrafi av dikt i sepia, diameter ca 23 cm

Orientaliskt, Porslin

Skålfat Kina 1800-tal

Budhistorik (2 bud)

3420932
3410977

Slutpris SEK:
35 EUR, 40 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.