Underfat Kina

478648

UNDERFAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), dekor i underglasyrblått, längd 38 cm

Bränningsdefekter och smärre nagg, äldre lagning

Orientaliskt, Porslin

Underfat Kina

Budhistorik (19 bud)
3420925
1 300
3419511
3420918
3419511
3420870
950

Slutpris SEK:
1 300
131 EUR, 149 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.