Byrå 1700-tal rokoko

Föregående | Översikt | Nästa

478621

BYRÅ, 1700-tal, rokoko, fanérad bl.a. valnöt, bukig form, profilerad skiva, brännförgyllda ciselerade beslag, fält med parkettläggning, rundade svängda hörnpelare, höjd 84, 100x60 cm

Renoverade, skador, fanerbortfall, senare lås, nyckel saknas, skiva senare slipad

Möbler, Skåp, byråer

Rum 22

478621 - Byrå 1700-tal rokoko
Din e-postadress

Fråga
Skicka
Byrå 1700-tal rokoko

Budhistorik (6 bud)
3415465
11 500
3413781
11 000
3411022
10 500
3411889
10 000
3411022
9 000

1 dag kvar
Avslutas: 2017-08-19 kl 19:00
AKTUELLT BUD SEK:
11 500
Utropspris SEK:
12 000

Lämna maxbud:

SEK

Logga in / Bli kund

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 420 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer