Byrå 1700-tal rokoko

478621

BYRÅ, 1700-tal, rokoko, fanérad bl.a. valnöt, bukig form, profilerad skiva, brännförgyllda ciselerade beslag, fält med parkettläggning, rundade svängda hörnpelare, höjd 84, 100x60 cm

Renoverade, skador, fanerbortfall, senare lås, nyckel saknas, skiva senare slipad

Möbler, Skåp, byråer

Rum 22

Byrå 1700-tal rokoko

Budhistorik (19 bud)
3421495
17 000
3421514
17 000
3421495
16 500
3421509
16 000
3421495
15 500

Slutpris SEK:
17 000
1 712 EUR, 1 945 USD
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.