Kaffekanna, silver, Härnösand 1859

478619

KAFFEKANNA, silver, stämplad Eric Söderholm, Härnösand 1859, med svärtat handtag, vikt ca 414 g

Handtaget med lagning

Silver, Övriga silverföremål

Visas på begäran

Budhistorik (6 bud)
3423172
2 400
3422216
3422216
3421215
3419886

Slutpris SEK:
2 400
242 EUR, 275 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.