Fällbord 1700-talets andra hälft

Föregående | Översikt | Nästa

478613

JACOB SJÖLIN (mästare i Köping och Kungsör 1767-85/88), fällbord, signerat J. Sjölin samt Köpings hallstämpel, N.o 938, fanerat med alrot, pelarfot i imitationsmåleri, höjd 70, diameter 44 cm

Slitage

Möbler, Soffbord, sidobord

Rum 5

478613 - Fällbord 1700-talets andra hälft
Din e-postadress

Fråga
Skicka

Budhistorik (44 bud)
3417505
17 500
3417633
17 000
3417505
16 500
3417632
16 000
3417505
15 500

2 dagar kvar
Avslutas: 2017-08-19 kl 19:54
AKTUELLT BUD SEK:
17 500
Utropspris SEK:
5 000

Lämna maxbud:

SEK

Logga in / Bli kund

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer