Fällbord 1700-talets andra hälft

478613

JACOB SJÖLIN (mästare i Köping och Kungsör 1767-85/88), fällbord, signerat J. Sjölin samt Köpings hallstämpel, N.o 938, fanerat med alrot, pelarfot i imitationsmåleri, höjd 70, diameter 44 cm

Slitage

Möbler, Soffbord, sidobord

Rum 5

Budhistorik (59 bud)
3421114
32 000
3420877
31 000
3420412
30 000
3420876
30 000
3420412
29 000

Slutpris SEK:
32 000
3 222 EUR, 3 661 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.