Skrin Jacob Sjölin

478612

SKRIN, signerat Jacob Sjölin (J.S. mästare i Köping-Kungsör 1767-85) Köping No 156 och försedd med Köpings hallstämpel, fanerat med alrot, beslag i mässing, höjd 9,5, 18x13 cm

Slitage, lock med spricka

Diverse

Skrin Jacob Sjölin

Budhistorik (37 bud)
3420332
12 500
3420315
12 000
3420330
11 500
3420315
11 000
3420295
10 500

Slutpris SEK:
12 500
1 259 EUR, 1 430 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.