Carl Harry Stålhane golvvas Rörstarand

478603

CARL HARRY STÅLHANE (1920-1990), Rörstrand golvvas, stengods, grå glasyr, märkt undertill R SWEDEN CHS höjd ca 52 cm

Smärre repor och slitage

Keramik/Porslin, Design

Monter 14

Budhistorik (22 bud)
3421559
14 500
3421555
14 000
3421558
13 500
3421555
12 000
3421554
11 500

Slutpris SEK:
14 500
1 460 EUR, 1 659 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.