Kaffeservis silver

478573

KAFFESERVIS, 3 dlr, silver, bestående av: kanna, gräddkanna, sockerskål, tidigt 1900-tal, rokokostil, svensk kontrollstämpel, höjd ca 9-22 cm, vikt ca 930 g

Bruks- och åldersrelaterat slitage

Silver, Övriga silverföremål

Monter 9

Kaffeservis silver

Budhistorik (12 bud)
3411358
3 200
3420291
3 200
3411358
3411995
2 800
3411358
2 600

Slutpris SEK:
3 200
322 EUR, 366 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.