Theodor Tonnelier bägare sterlingsilver

478562

THEODOR TONNELIER (verksam Paris 1797-1838), bägare, sterlingsilver, stämplad 1819-1838, rak form, mynning med vikt kant, höjd 7,5 cm, vikt 67 g

Monogram AS, smärre bucklor

Silver

Visas på begäran

Budhistorik (4 bud)

3420305
1 400
3420304
3419353
3411367

Slutpris SEK:
1 400
141 EUR, 160 USD
Utropspris SEK:
1 800

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.