Samling speldosor bordspositiv

478557

CLARIONA BORDSPOSITIV, 1800-talets slut, USA, Merritt Gally, etikettmärkt, för pappersrullar,14-stämmigt, med löstagbar resonanslåda i betsad furu, höjd inklusive resonanslåda ca 35, 31x25 cm, fungerar vid inskrivningstillfället, 1 rulle medföljer

Bruksslitage, lös list

Diverse, Nautica/Technica

Monter 32

Budhistorik (11 bud)
3438400
3 400
3437294
3 200
3437294
2 600
3438399
2 400
3437294

Slutpris SEK:
3 400
342 EUR, 389 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.