Samling speldosor

478551

SPELDOSA, 1800-talets slut, USA, fodral i valnötsfanér med målad dekor av fjäril, spelar 6 olika melodier, mekanismen fungerar vid inskrivningstillfället, höjd ca 13, 30x16 cm

Möjligen renoverad, fodral med bruksslitage, nyckel till fodral saknas

Diverse, Nautica/Technica

Monter 32

Samling speldosor

Budhistorik (17 bud)
3439570
3439569
3 800
3439567
3 600
3439563
3 400
3438061
3 200

Slutpris SEK:
403 EUR, 458 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.