Samling speldosor

478546

SPELDOSA, i form av krus, 1900-tal, glaserad keramik, spelar Auld Lang Syne samt For He's a Jolly Good Fellow, höjd ca 20 cm, mekanismen fungerar vid inskrivningstillfället

Bruksslitage

Diverse, Nautica/Technica

Samling speldosor

Budhistorik (19 bud)
3426353
1 400
3432044
1 300
3426353
3432038
3426353

Slutpris SEK:
1 400
141 EUR, 160 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.