Skrivbord i Karl Johan

478500

DAMSKRIVBORD, Karl Johan, 1800-tal, mahognyfanér, sarg med balusterformade spjälor, total höjd 86, 111x51 cm

Senare draghandtag och beslag, nyckel saknas, två dekordelar med skador

Möbler, Kontorsmöbler

Rum 13

Skrivbord i Karl Johan

Budhistorik (5 bud)
3419931
3419913
3418904
3412518
3409766

Slutpris SEK:
151 EUR, 172 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.