Spegel med konsolbord sengustaviansk stil

478474

SPEGEL och KONSOLBORD, sengustaviansk stil, 1900-talets första hälft, skiva i grön marmor, bronserat, rik dekor i pastellage med fleuroner, bladhölstrade ben med kanneleringar, spegeln med fasetterat glas, bordets höjd ca 65, 97 x 45 cm spegelns mått 177 x 89 cm

Sprickor, slitage, skador, pastellagebortfall

Speglar

Rum 5

Budhistorik (12 bud)
3419758
5 000
3418346
4 400
3418045
3 800
3412582
3412581
1 600

Slutpris SEK:
5 000
504 EUR, 572 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.