Bordspendyl Paris 1800-tal

478471

BORDSPENDYL, 1800-talets andra hälft, Paris, bronserad metall, urverket märkt Japy Freres, fodralet märkt PH Mourey, höjd ca 46 cm

Urtavlan med skador, plym på pojens huvud saknas, fodral med sprickor, nyckel och pendel saknas

Klockor/Ur

Rum 7

Bordspendyl Paris 1800-tal

Budhistorik (4 bud)

3418746
600
3415429
550
3411619
500
3410147

Slutpris SEK:
600
60 EUR, 69 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.